Sukienki dresowe na lato

Sukienki dresowe na lato

Pandemia koronawirusa spowodowała w modzie damskiej dużo zmian. Akcent położony został na komfort i miękkie, otulające materiały. To projektowanie zostanie z nami na dłużej, bo wygodne ubrania sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i w pracy. Wśród nich szczególnie ważne są sukienki damskie dresowe.

Co warto wiedzieć o sukienkach damskich dresowych?

Sukienki letnie dresowe z jednej strony nadal są dziewczęcą/kobiecą częścią garderoby, z drugiej odwołują się do sportowego, luźnego stylu, który nie ma płci. Wyróżnia je luźny krój, bawełniana, miękka tkanina i sportowe elementy, takie jak np. kaptur czy kieszenie, np. typu kangurek. Dół sukienki może być wykończony ściągaczem, a na sznurkach do regulacji mogą znajdować się metalowe wykończenia.

Sukienki damskie dresowe to szeroka gama kolorów i długości – od czarnych sukienek midi czy maxi, po liliowe, miętowe lub brzoskwiniowe krótkie sukienki na lato. Dresowe, bawełniane sukienki damskie sprawdzają się jako sukienki na lato nawet w czasie upałów. 

Z jakimi butami nosić sukienki damskie dresowe?

Sukienki letnie przypominające dres można nosić zarówno z obuwiem sportowym (tenisówkami i adidasami), jak i letnim – np. sandałami czy klapkami. Wszystko zależy od indywidualnego stylu i okoliczności. Dzięki temu, że moda damska jest kategorią różnorodną, łatwo zaadaptować sukienkę dresową do swoich modowych potrzeb.